Павло Петренко розповів, як збирається допомогти світловодчанам платити менше за комунальні послуги взимку

Міністр юстиції Павло Петренко розповів громадським активістам, як боротися з завищеними тарифами на комунальні послуги в рамках ініціативи #ЧеснаПлатіжка.

«Вартість комунальних послуг на тепло відрізняється у різних містах України, причому суми є занадто завищеними. Це нонсенс. Саме тому вже в наступну середу на засіданні Уряду Володимира Гройсмана ми розглянемо це питання. Громадяни не мають сплачувати за повітря. Це наша принципова позиція», – розповів про плани Павло Петренко.

«На Кіровоградщині мешканці трьох міст підключені до центрального опалення. Йдеться про Кропивницький, Світловодськ і Олександрію. Чи готові ви платити більше? Впевнений, що завищена вартість комунальних послуг на опалення не приносить вам великого задоволення й змушує з острахом очікувати зимнього періоду», – звернувся до присутніх очільник юстиції Кіровоградщини Вадим Гуцул.

Як відзначив у ході зустрічі Павло Петренко, вже розроблені пропозиції про фіксацію економічно обгрунтованої граничної вартості тепла. Окрім цього, команда юстиції спільно з безоплатною правовою допомогою готується до запуску ініціативи #ЧеснаПлатіжка. В її рамках українці зможуть дізнатися про те, як захистити свої права споживачів житлово-комунальних послуг.

«Ми розробили конкретні алгоритми дій і будемо пояснювати, як домогтися перерахунку вартості опалення. Успішною Україна буде тоді, коли її громадяни зможуть захистити себе від свавілля чиновників, і в тому числі в тих випадках, які стосуються сплати комунальних послуг», – резюмував Павло Петренко.